Новини

Тържествено посрещане на ученици и учители от Чехия и Словакия  по програма "Еразъм+"

Днес, 22.10.2024 г. нашето училище имаше честта да посрещне 6 учители и 12 ученици от Чехия и Словакия по програма „Еразъм+“. Тържественото посрещане започна по българска традиция с мед и хляб, което създаде топла и приятелска атмосфера.

Нашите ученици и учители се включиха активно в посрещането на гостите. Специален поздрав отправи нашата талантлива ученичка Василена  Йорданова, която поздрави гостите с  песен, последвана от химна на училището, изпят с гордост от всички присъстващи.

Г-жа Лалева, директор на училището, отправи приветствие към гостите, като им пожела приятни мигове в училището и  Сандански и успешни съвместни проекти по програмата „Еразъм+“. Директорите на училищата от Чехия и Словакия също се включиха с поздрави към нашето училище, учениците и учителите. Те изразиха своята благодарност за топлото посрещане и подариха символични подаръци в знак на приятелство и сътрудничество.

Посещението по програма „Еразъм+“ е част от продължаващото партньорство на нашето училище с различни европейски училища, насочено към обмен на знания и културни традиции.

новини

още новини