химн

През 2023 година училището беше одобрено за създаването на химн и заснемане към него клип по инициатива “Светилник”, заедно с още 7 училища от цяла България.

Благодарение на Свтилник, #musicautorСветослав Лобошки, Живко Колев, Николай Маджаров Магдалена Калиева и екип имаме свой собствен химн  с неповторим клип. 

 Химнът ни не е просто песен – той е гласът на нашето училище, носи послание за стремеж към знание, светлина и бъдеще! Заедно с него вървим напред, водени от надеждата за светлото утре.

текст на химна

Като "Второ" няма второ

Като „Второ“ няма второ,
очите ни загадъчно блестят,
вратата към света ще се отвори,
Сандански, ти си моя роден град

В главите ни зреят стотици въпроси,
звънецът подканя и ето ни в клас,
вяра и глътка любов всеки носи,
хайде приятели, идвайте с нас.

Дългият път към света днес ни чака,
космосът мами с далечни звезди,
нека вървим, светлина сменя мрака,
нека науката ни прероди.

Като „Второ“ няма второ,
очите ни загадъчно блестят,
вратата към света ще се отвори,
Сандански, ти си моя роден град

Учител, чин, мечти, компютри
и детски смях навред звъни!
Да бъде ден, да бъде утре!
Носим надежда за бъдните дни.

Зад кулисите

Заснемането на клипа към химна на нашето училище беше вдъхновяващо преживяване, в което учениците се включиха с огромен ентусиазъм. С гордост и готовност те участваха в проекта, който ще остане незабравим спомен и ценен опит за тях. Младите актьори направиха своите първи стъпки в света на сериозните филмови продукции, демонстрирайки талант и желание да създадат нещо специално.

Процесът бе ръководен от студентите от НАТФИС „Кръстьо Сарафов“, чийто професионализъм и творчески усет вдъхновиха участниците. Неуморните репетиции и множеството спонтанни идеи създадоха уникална атмосфера по време на снимките. Тези усилия родиха клип, който не само разказва историята на нашето училище по незабравим начин, но и ще остане като послание за бъдещите поколения ученици и учители на 2 ОУ