Новини

💧 Световният ден на водата – вдъхновение, творчество  и отговорност 💧

В навечерието на 22 март във Второ основно училище „Христо Смирненски“ отбелязахме Световния ден на водата с поредица от вълнуващи инициативи, вдъхновяващи уроци и творчески проекти, които обединяват ученици, учители и гости около една важна кауза – опазването на водата – източник на живот! 🌍💙

🔬 Открит урок в 5.б клас с г-жа Милушева на тема „Водата е живот“ привлече вниманието с интересни игри, проучвания и дискусии за опазването на водните ресурси. Учениците не само задълбочиха знанията си, но и проявиха креативност – изработиха сини сладки и бонбони, а Никол Балджиева и Божидара Милушева се потопиха в света на поезията със стихове, посветени на водата.

🎭 Учениците от 4.а и 4.б клас под ръководството на г-жа Снежана Николова представиха театралната постановка „Силата на водата“, която ни припомни колко важна и могъща е природата.

🌊 Първокласниците на г-жа Бойчева сътвориха гривнички с капчици – символ на добротата, която водата носи. Второкласниците се включиха с макети на кръговрата на водата, беседи и рециклиране на хартия, а учениците от 4. клас създадоха цветни картички с послания за грижа към природата.

📽️ Вдъхновени от тазгодишната тема „Опазване на ледниците“, ученици от 6 клас създадоха оригинални видеа, които акцентираха върху значението на водата и грижата за околната среда. Училищна комисия отличи най-добрите изпълнения:

🥇 1. място – Мирослава Илиева и Евгения Маникатова
🥈 2. място – Василена Йорданова
🥉 3. място – Йоан Томалянов и Евгени Смиленов

📢 Специалисти от РИОСВ – Благоевград също се включиха в инициативите с образователна презентация за водата – нейната роля в природата и в нашия живот.

🌟 Световният ден на водата във Второ ОУ „Христо Смирненски“ премина под знака на знанието, креативността и ангажираността! Благодарим на всички ученици и учители, които доказаха, че малките действия водят до големи промени!

Водата е живот. Нека я пазим заедно! 💧🌍💙

новини

още новини