Новини

С редица вълнуващи инициативи и конкурси чествахме патронния празник  на нашето училище!

🎶 Музикален конкурс –  ученици от всички паралелки демонстрираха талант и любов към музиката, изпълвайки училището с прекрасни изпълнения.

📖 Литературен конкурс – В чест на празника се проведе конкурс за ученически творби под надслов: „Децата на града“ и „Децата – посланици на доброто“. В него се включиха ученици от 4. до 7. клас, които впечатлиха журито със своите вдъхновяващи разкази и стихотворения. Изборът на най-добрите творби беше истинско предизвикателство, защото всички малки творци показаха огромно въображение и талант!

🎨 Конкурс за рисунка –  Проведе се и училищен кръг на конкурс за рисунка на тема „Децата на града“ и „Децата – посланици на доброто!“, в който участваха ученици от 1. до 7. клас. Талантливите художници създадоха впечатляващи произведения, които демонстрират тяхната креативност и въображение.

🛍️ Благотворителен базар – На 18 февруари 2025 г. се проведе изключително събитие в подкрепа на добрата кауза за създаване на арт стена в училищния двор. Под мотото „Децата на града – по-щастливи и вдъхновени“ учениците и техните учители представиха вдъхновяващи рисунки и ръчно изработени кукли. Сред гостите на събитието бяха кметът на Сандански – г-н Стоянов, директорът на училището – г-жа Лалева и учителят по изобразително изкуство – г-жа Колева. Събраните средства ще бъдат използвани за реализирането на арт проекта, който ще внесе красота и вдъхновение в училищния двор.

🏅 Спортни състезания – Учениците се състезаваха в различни дисциплини, показвайки своето майсторство и спортен дух. Учениците от 5-7 клас се състезаваха в щафета и баскетбол, 4 клас изигра финален футболен мач, а 3 клас участва в игра по народна топка.

🏫 3D макет на училището – Учениците от 2.г клас създадоха изключителен 3D макет на училището, демонстрирайки своята креативност и усърдие. Макетът, който пресъздава училището в детайли, е изложен във фоайето на училището и е истинско произведение на изкуството.

🎤 Концерт – рецитал – Честването на патронния празник завърши с великолепен концерт в културния дом на гр. Сандански, на който присъстваха много гости, сред които Янка Такева, председател на Съюза на българските учители, кметът на Сандански – г-н Атанас Стоянов, заместник-кметът – г-жа Павлина Караджова и директори на училища и детски градини.

Честит патронен празник на всички ученици, учители и приятели на Второ ОУ „Христо Смирненски“! Нека духът на Христо Смирненски продължава да ни вдъхновява за успехи, творчество и добри дела!

новини

още новини