Новини
Коледна седмица на добротата, магията и споделеността
Коледният дух завладя нашето училище с множество инициативи, които обединиха ученици, родители и учители около каузата за добротата и споделеността. В дните преди светлия празник се състояха събития, които не само създадоха празнично настроение, но и доказаха, че магията на Коледа е в малките жестове на любов и грижа.
Дар за дома във Вълково – Учениците от 3.А клас зарадваха хората от дома в с. Вълково с лакомства, коледни чорапи и дрехи, осигурени от родител. Подаръците бяха лично предадени от директорката на училището.
Сладък коледен базар – Събрани бяха 900 лева, с които учениците закупиха и разпределиха пакети за 11 нуждаещи се семейства от училището, доказвайки, че добротата е заразна.
Посещение в Дневен център „Св. Неделя“ – Учениците от 3.Б клас изработиха картички и лакомства, с които зарадваха потребителите на социалната услуга.
„Коледна приказка за доброто“ – Първокласниците от 1.В клас представиха вълнуваща история и послание за доброта през цялата година.
Коледни традиции – Ученици от 6.В клас запознаха най-малките ученици с българските обичаи на Рождество Христово.
Благотворителен базар за Радостина Манолева – Участието на училището в базара, организиран от община Сандански, обедини ученици, учители и родители в помощ за лечението на 37-годишна жена.
Карнавални веселия – Второкласниците донесоха радост с дефилето си в карнавални костюми, като пожелаха весели празници на първокласниците.
Празнична програма – Третокласници от 3.А клас изпълниха залата с песни, танци и усмивки, пожелавайки здраве и благополучие.
Работливи джуджета – Учениците от 2.Г клас сътвориха коледни картички за първокласниците и си размениха картички с приятели от НУ „Климент Охридски“ в Кюстендил.
Помощ за семейство в нужда – Учениците от 4.А клас заедно със своите родители осигуриха помощ за самотна майка и трите ѝ деца чрез сдружението „За промяна“.
Кулминацията на празничната седмица беше посрещането на Дядо Коледа в двора на училището. Ученици и учители го приветстваха с песни, танци, томбола и подаръци, създавайки вълнуваща атмосфера за всички присъстващи. Директор Димитрина Лалева лично награди изявените ученици, които се представиха блестящо на олимпиади и състезания от началото на учебната година.
новини
още новини

Трети в областния етап на Националното състезание по БДП
Трети в областния етап на Националното състезание по БДП




Арена на знания и умения по БДП
Второ основно училище „Христо Смирненски“ се превърна в истинска арена на знания и умения по БДП


Интересни интервюта с известни личности от града
Гласовете на училището


























































