Новини

1 Ноември Ден на народните будители

В навечерието на 1 ноември – Деня на народните будители, учениците от нашето училище взеха участие в поредица от инициативи, посветени на този важен български празник.

Учениците от клуб „Религия-Православие“ представиха кратка, но вдъхновяваща програма, в която споделиха с присъстващите истории за значими личности и духовни водачи от българската история. Г-жа Димитрина Лалева, директор на училището, награди с грамоти най-добре изявилите се ученици от 5-7. клас, които участваха в музикалния конкурс за изпълнение на възрожденска песен. По време на тържеството гост беше и отец Йордан Аврамов, който поздрави учениците и ги вдъхнови с думи за настъпващия празник и значението му за духовното ни наследство.

 В „Шествие на българските владетели“, посветено на 1 ноември, учениците  участваха, облечени в костюми, представящи велики владетели от Второто българско царство. Те представиха значими моменти от българската история и допринесоха за тържественото отбелязване на Деня на народните будители. Децата преминаха по цялата главна улица „Македония“ .  В парк „Свети Врач“ на открита сцена учениците взеха участие и във историческа викторина под наслов „Нашето минало е нашето бъдеще“, където показаха отлични знания за българската история и славните й владетели.

Учениците от прогимназиален етап с учител г-жа Мария Колева направиха и  изложба с рисунки – портрети на будители.

С гордост и признателност учениците почетоха личностите, посветили живота си на съхранението на българската култура и национална идентичност.

новини

още новини