Новини
Гласовете на училището: нашият патрон
Първо място за учениците от клуб „Млад журналист“, с ръководител г-жа Ваня Христова, при Второ основно училище „Христо Смирненски“ – гр. Сандански, на XIV Национален журналистически конкурс „Григор Попов“ в категория „Радиопредаване“ (V – VIII клас).
Темата на тазгодишното издание на конкурса беше „Светът под лупа“. В надпреварата се включиха представители на 58 образователни институции от 20 областни центъра. Журито оцени 354 журналистически материала, създадени от 53 колектива и 227 индивидуални участници, като сред тях отличи радиопредаването на нашите ученици.
Конкурсът носи името на бележития български журналист и театрал Григор Попов, оставил значима следа в българската култура и журналистика.
Церемонията по награждаването ще се проведе на 27 март в Разград.
Поздравления за нашите млади журналисти за заслуженото отличие! Гордеем се с вас и ви пожелаваме още много успехи и вдъхновение!
новини
още новини

Трети в областния етап на Националното състезание по БДП
април 27, 2026
Трети в областния етап на Националното състезание по БДП




Арена на знания и умения по БДП
март 13, 2026
Второ основно училище „Христо Смирненски“ се превърна в истинска арена на знания и умения по БДП


Интересни интервюта с известни личности от града
март 12, 2026
Гласовете на училището

















































































