Новини

Добре дошли, приятели от Испания!

Днес нашето училище отново отвори сърцето и вратите си за международно приятелство, културен обмен и незабравими преживявания, посрещайки с топлина и усмивки група от 8 ученици и 2 учители от училище CEIP Ocejón, Гуадалахара, Испания, които са на визита по програма Еразъм+.
Срещата се състоя пред ученици от 3. до 7. клас, които станаха свидетели на едно емоционално и вдъхновяващо тържество. Посрещането на испанските гости беше изпълнено с уважение и обич – по стара българска традиция те бяха приветствани с питка, сол и мед, символи на гостоприемството и добрата воля.
🎶 Тържеството започна с топло приветствие, последвано от изпълнение на нашия училищен химн – „Като Второ няма второ“, който за пореден път доказа, че духът на училището живее във всяко дете. С уважение и респект бяха изслушани националните химни на България и Испания – знак за признание, приятелство и партньорство между двете страни.
💃 Гостите и домакините се насладиха на грациозен фламенко танц, който внесе испански ритъм и емоция в празничната програма и постави мост между двете култури.
След официалната част, испанските ученици имаха възможност да се запознаят лично със семействата на своите български приятели, с които ще прекарат дните от визитата си.
🌍 Това посещение е втората част от културния обмен – преди по-малко от месец ученици от нашето училище бяха на гостуване в CEIP Ocejón, където преживяха незабравими моменти, създадоха приятелства и научиха много за испанския език, култура и училищен живот.
🤝 Вярваме, че съвместните дейности и преживявания по програмата Еразъм+ ще допринесат не само за културно обогатяване, но и за създаването на дълготрайни връзки, споделени емоции и спомени, които ще останат за цял живот.
Надяваме се престоят на нашите испански приятели в България да бъде изпълнен с усмивки, нови знания и топли и незабравими спомени!

новини

още новини