Новини

Ден на четенето - празник на книгите  и вдъхновение за учениците

„Книгите са най-тихите и най-верните приятели,
те са най-откритите и най-мъдрите съветници и,
в същото време, най-търпеливите учители.“
             Чарлз Елиът.
 
На 15 ноември нашето училище отбеляза Деня на четенето с разнообразни инициативи, които обединиха учениците около любовта към книгите и силата на споделеното четене. Учениците почувстваха обединяващата сила на четенето, което съпреживяха заедно, като отбор от верни приятели, заедно с любимите книги.

Денят започна с гостуване на петокласниците от 5А, 5Б и 5В клас на първокласниците. По-големите ученици споделиха впечатления от любимите си книги, прочетоха откъси и подариха книжки на най-малките. В 1Г клас, ученици от 3. и 4. клас четоха „Училищни истории“, в които грешките водят до поуки, и приказки, които доказват, че доброто винаги се отплаща.

Шестокласниците отбелязаха Деня на четенето под мотото „Бате, прочети ми приказка!“. Учениците от 6А и 6В клас подготвиха презентации, посветени на Джани Родари и неговите „Приказки по телефона“, които представиха на второкласниците от класовете на госпожа Кортова и госпожа Милева.

Седмокласниците се обединиха около мотото „Иновациите започват с четенето“. Учениците от 7А клас посетиха училищната библиотека и четоха откъси от романа „Под игото“ на Иван Вазов. Те споделиха своите мисли и обещаха да вземат още книги за четене. 7В клас изработи книгоразделители, които подари на третокласниците, и организира четене с въпроси и загадки, вдъхновяващи малките ученици да илюстрират чутото. 7Г клас четоха „Шепа камъчета“ от Боян Боев, а малките ученици рисуваха камъчета – символи на техните мечти.

Тези вдъхновяващи събития показаха на учениците, че четенето е не само удоволствие, но и важна част от живота, която развива мисленето, креативността и успеха.

новини

още новини